Blog

Fairtrade

Sinds juni 2026 zijn onze melanges Black en Grey officieel Fairtrade-gecertificeerd. Daar zijn we erg trots op. Maar wat betekent een Fairtrade-certificering eigenlijk?

Voor ons is Fairtrade meer dan een keurmerk op een verpakking. Het is een manier om samen te werken aan een eerlijkere en toekomstbestendige koffieketen.

Samen werken aan een eerlijke koffieketen

Samen met Fairtrade zetten wij ons in voor:

  • Eerlijke prijzen, zodat koffieboeren meer financiële zekerheid hebben.
  • Toegang tot basisbehoeften, zoals huisvesting en onderwijs.
  • Investeringen in boerderijen en gemeenschappen, zodat boeren kunnen blijven ontwikkelen.
  • Duurzame ontwikkeling, waardoor ook toekomstige generaties een bestaan kunnen opbouwen in de koffiesector.

Terug naar de bron

Onze Grey Melange is een blend van koffies uit Peru en Uganda. De Peruaanse koffie komt van Fairtrade- en biologische coöperatie Cooparm, waar koffieboeren zich richten op hoogwaardige kwaliteitskoffies met een verfijnd smaakprofiel van citrus, amandel en chocolade. De Ugandese koffie komt van ACPCU, een Fairtrade- en biologische coöperatie die zich inzet voor de ontwikkeling van koffieboeren en hun gemeenschappen.

Onze Black Melange komt uit Colombia, uit de Sierra Nevada de Santa Marta. Hier werken we samen met de Fairtrade- en biologische coöperatie Red Ecolsierra, waar koffie groeit in een uniek biodivers berggebied. Deze koffie kenmerkt zich door frisse fruitige tonen van citrus en roodfruit, gecombineerd met zachte hints van karamel en chocolade.

Op bezoek bij onze koffieboeren:

Om te zien welke impact onze Fairtrade-koffie heeft, bezochten we ook de koffieboeren van onze Fairtrade-coöperatie Red Ecolsierra in de Sierra Nevada de Santa Marta. We spraken met boeren en hun families over de uitdagingen én de kansen binnen de koffiesector.

Vrijwel iedere boer vertelde ons dat Fairtrade hen meer biedt dan alleen een betere prijs voor hun koffie.

Door Fairtrade ontvangen de boeren naast de verkoopprijs een Fairtrade-premie. Deze premie wordt niet individueel uitgekeerd, maar gezamenlijk beheerd door de coöperatie. De koffieboeren beslissen samen waar het geld het hardst nodig is.

Tijdens onze gesprekken hoorden we hoe deze premies worden ingezet voor onder andere:

  • Het verbeteren van koffieverwerkingsinstallaties;
  • De aanschaf van machines en materialen;
  • Het planten van jonge koffiestruiken;
  • Investeringen die de kwaliteit en productiviteit verhogen;
  • Onderwijs, gezondheidszorg en andere voorzieningen binnen de gemeenschap.

Een van onze koffieboeren verwoordde het mooi:

“De sociale premie voelt als een erkenning voor het harde werk dat we iedere dag op onze boerderij doen.”

Die uitspraak is ons bijgebleven. De premie biedt niet alleen financiële ruimte, maar laat boeren ook zien dat hun inzet wordt gewaardeerd.